ДП «АМПУ» розпочало днопоглиблювальні роботи в акваторії морського порту Чорноморськ

ДП «Адміністрація морських портів України» почало днопоглиблювальні роботи за робочим проектом «Реконструкція операційної акваторії уздовж кордону лінії причалів №14-17 розташованих у акваторії 1-го ковша Сухого лиману Чорноморської (Іллічівської) філії ДП «АМПУ».
Днопоглиблювальні роботи почалися у неділю у 20:45 біля причалу №17. На 16:00 14 вересня з/с “Rion” зробив 10 ходок (3000 м3).

Проект буде реалізовано в межах виконання умов Договору про взаємодію між ДП «АМПУ» та компанією «КЕРНЕЛ ХОЛДІНГ С.А.», укладеного 05.09.2019 р. гарантований вантажопотік на рівні не менше 6 млн т. на рік.

Робочим проектом передбачається збільшення глибини операційної акваторії до 14,0 м в районі причалів №№14-17.
Орієнтовний обсяг днопоглиблювальних робіт складає 83 570 м3.

Загальна тривалість робіт за проектом становить 1,5 місяці.
Роботи проводяться власним флотом філії «Дельта-Лоцман» ДП «АМПУ».

Реалізація цього проекту забезпечить належні умови для обробки біля причалів №14-17 суден дедвейтом більше 50 тис. т. із застосуванням барж-проставок.

Як прокоментував керівник ДП «АМПУ» Олександр ГОЛОДНИЦЬКИЙ: «У 2018 році стартувала реалізація масштабних проектів зі збільшення глибин в морському порту Чорноморськ. Саме у 2018 році був реконструйований підхідний канал до порту, в результаті чого його глибина була збільшена до 16,0 м, а ширина — до 160,0 м. Також, протягом 2018-2019 років були виконані днопоглиблювальні роботи в межах І та ІІ черг за об’єктом будівництва «Реконструкція операційної акваторії 1-го ковша Сухого лиману Чорноморської філії ДП «АМПУ» із збільшенням глибини до 15м». Реалізація проекту «Реконструкція операційної акваторії уздовж кордону лінії причалів №14-17 розташованих у акваторії 1-го ковша Сухого лиману Чорноморської (Іллічівської) філії ДП «АМПУ» сприятиме прийому великотоннажних суден до причалів №14-17, зростанню вантажообігу та, як наслідок, забезпеченню зростання доходів АМПУ та відрахувань до бюджетів всіх рівнів».
Нагадаємо, наприкінці поточного року ТОВ «ТрансГрейнТермінал» (група компаній «Кернел») планує завершити будівництво нового зернового терміналу річною потужністю 5 млн. тонн зернових вантажів на рік. Також вже завершено модернізацію технологічних ліній діючого зернового терміналу СП ТОВ «ТрансБалкТермінал» (група компаній «Кернел») із доведенням потужності до 4 млн. тонн зернових вантажів на рік.

Довідка:
Згідно ст. 15 Закону «Про морські порти України» однією з цілей створення державного підприємства «Адміністрація морських портів України» є утримання та забезпечення ефективного використання державного майна, переданого їй в господарське відання, у т.ч. модернізації, ремонту, реконструкції та будівництва гідротехнічних споруд, інших об’єктів портової інфраструктури, розташованих у межах території та акваторії морського порту.