В Николаеве подписан контракт на строительство патрульных пограничных катеров

Оперативные отчеты о нашем визите в Николаев на завод «Нибулон» наши читатели уже видели в Фейсбуке.
А теперь можно прочитать официальную информацию о событиях от пресс-службы «Нибулона».

«Сьогодні, 22 липня 2020 року, у Миколаєві на території суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» було розпочато реалізацію урядового проєкту посилення системи морської безпеки та охорони кордону України. Він передбачає отримання Держприкордонслужбою України 20 найсучасніших патрульних катерів, які будуть збудовані протягом трьох років французькою компанією ОСЕА.

За умовами рамкової міжурядової угоди, підписаної у Парижі 19 листопада 2019 року міністрами внутрішніх справ України і Франції, чверть замовлення буде виконано вітчизняним суднобудівним підприємством за французькими технологіями. Угода була ратифікована Верховною Радою України 4 березня 2020 року. Вона передбачає кредитування урядом Франції та провідними європейськими банками будівництва кораблів на суму 136,5 млн євро.

Французька компанія ОСЕА обрала українським партнером суднобудівне підприємство «НІБУЛОН». Воно збудує кожне четверте з двадцяти, тобто загалом п‘ять, суден проєкту FPB 98 MKI. Це маневрений патрульний корабель довжиною 32 метри з легкого алюмінію, який розвиває швидкість до 30 вузлів із дальністю плавання 1200 морських миль із малою осадкою для плавання на мілководді. Кожне судно буде оснащене сучасними системами оптико-електронного спостереження, RIB-човнами для оглядових груп прикордонників, а також вітчизняним озброєнням: артилерійською установкою і кулеметами. Вони будуть використовуватися для охорони державного кордону на воді, операцій спостереження, нагляду та контролю, пошуково-рятувальних операцій та протидії диверсійно-розвідувальним групам.

У церемонії підписання технічного контракту і меморандуму про порозуміння взяли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки Етьєн Де Понсен, генеральний директор компанії ОСЕА Ролан Жосар і генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський.

«Нині морська ділянка українського кордону найбільш незахищена, відтак ми потребуємо посилення та мобільності на воді. В окупованій АР Крим залишилися бази та 19 наших прикордонних кораблів і катерів, а 80 % наявних суден – технічно застарілі та потребують постійного оновлення», – сказав Арсен Аваков. «Проєкт вартує 136 мільйонів євро. 15 % ми платимо відразу з державного бюджету. І 85 % – це спеціальний кредит французького казначейства з мінімальними відсотками. Контракт включає в себе закупку катерів, навчання персоналу та технічне обслуговування», с уточнив Аваков.
«Мені дуже приємно, що французькі партнери обрали саме нашу компанію, адже завод «НІБУЛОН» – найсучасніше суднобудівне підприємство України, на якому працюють кращі фахівці галузі. Кожен п’ятий український суднобудівник сьогодні працює у нас. Для нашої компанії це дуже відповідальна і патріотична можливість долучитися до почесної задачі захисту суверенітету України і розбудови українського флоту. Так, як ми потужно відроджуємо судноплавство Дніпром, ми відродимо і морську охорону нашої країни. Це чудовий виклик і велика честь для мене особисто і всієї нашої компанії взяти участь у надважливому завданні – збудувати сучасний флот і захистити Україну, і я переконаний, що ми успішно впораємось», – підкреслив Олексій Вадатурський.
Так, проєкт розрахований до 2024 року, а перший корабель Україна зможе отримати у 2021 році. Окрім цього, за участі високих гостей на території заводу «НІБУЛОН» було проведено церемонію закладення нових суден: несамохідного судна проєкту NBL-91 та буксиру проєкту 121М, а також спущено на воду несамохідне судно-майданчик відкритого типу проєкту В1500 для перевезення різних вантажів у рамках реалізації інвестиційної програми з відновлення судноплавства на річках Дніпро та Південний Буг.»

Теги:

Читайте также

По итогам государственного аудита деятельности НМТП Госаудитслужба рекомендовала Министерству инфраструктуры ликвидировать предприятие
По итогам государственного аудита деятельности НМТП Госаудитслужба рекомендовала Министерству инфраструктуры ликвидировать предприятие

По итогам государственного аудита деятельности ГП «Николаевский морской торговый порт» (НМТП) Управление Южного офиса Госаудитслужбы в Николаевской области рекомендовало Министерству инфраструктуры ликвидировать предприятие и передать…

Речное судоходство между Украиной и Республикой Беларусь будет восстановлено!
Речное судоходство между Украиной и Республикой Беларусь будет восстановлено!

Реализация проекта направлена на развитие логистики и перевозки грузов между Украиной и Беларусью с использованием речного транспорта, создание новых рабочих мест и привлечение новых грузопотоков…

Комментарии