У відношенні STARK SHIPPING, в особі Царенко, Ромашко та Соколова, національна поліція викрила шахрайську «схему» заволодіння коштами іноземної компанії судновласників

Сума збитків становить понад два мільйони гривень.

Викрили злочинну «схему» оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та слідчі Головного слідчого управління Національної поліції за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора. 

В ході слідства поліцейські встановили, що організаторами злочинної «схеми» виступають посадові особи комерційної структури, а саме – морського агента, що надає відповідні послуги в морських портах Миколаїв та Чорноморська. 

Для цього підприємство уклало кілька договорів надання послуг з іншими товариствами, зокрема буксирних. Так, відповідно до угод останні надають послуги з буксирування суден замовника (морського агента) за вже визначеними тарифами, а той своєю чергою  надає рахунки судновласникам для оплати. 

Для незаконного заволодіння коштами судновласників посадовці комерційної структури перед тим, як надсилати такі рахунки безпосередньо кінцевому платнику, фабрикували платежі буксирної компанії. В них завищували вартість наданих послуг до 50 відсотків від фактичних рахунків.  

За попередніми даними, тільки за січень-травень 2020 року за такою «схемою» лише одного з численних іноземних операторів ошукали на суму понад два мільйони гривень.

У понеділок, 31 серпня, оперативники та слідчі поліції провели санкціоновані обшуки в офісах суб’єктів господарської діяльності, а також за місцем мешкання осіб, причетних до злочину. Процесуальні заходи проводилися на території Одеської та Миколаївської областей.

Крім того, з метою забезпечення відшкодування завданих збитків на рахунки комерційної структури – морського агента, що відкриті за кордоном та на які надходили кошти від іноземних контрагентів, накладено арешти.

Досудове розслідування проводиться у межах кримінального провадження, відкритого за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України
 © Офіційний сайт Національної поліції: https://www.npu.gov.ua/news/korupcziya/naczionalna-policziya-vikrila-shaxrajsku-sxemu-zavolodinnya-koshtami-inozemnoji-kompaniji-sudnovlasnikiv/

Теги:

Читайте также

Ледокол «Ноосфера»: разгрузка и пересменка украинских полярников
Ледокол «Ноосфера»: разгрузка и пересменка украинских полярников

Погодные условия позволили начать выгрузку провианта и оборудования, которое на украинскую антарктическую станцию «Академик Вернадский» доставил ледокол «Ноосфера». Погодные условия позволили начать выгрузку провианта и…

Гонконгская компания Seaspan Corporation приобретет 6 контейнеровозов
Гонконгская компания Seaspan Corporation приобретет 6 контейнеровозов

Соглашение на приобретение шести контейнеровозов стоимостью 380 млн долларов США подписала Гонконгская компания Seaspan Corporation. Компания заявила, что закрытие сделки запланировано на декабрь 2019 года…

Комментарии