У відношенні STARK SHIPPING, в особі Царенко, Ромашко та Соколова, національна поліція викрила шахрайську «схему» заволодіння коштами іноземної компанії судновласників

Сума збитків становить понад два мільйони гривень.

Викрили злочинну «схему» оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та слідчі Головного слідчого управління Національної поліції за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора. 

В ході слідства поліцейські встановили, що організаторами злочинної «схеми» виступають посадові особи комерційної структури, а саме – морського агента, що надає відповідні послуги в морських портах Миколаїв та Чорноморська. 

Для цього підприємство уклало кілька договорів надання послуг з іншими товариствами, зокрема буксирних. Так, відповідно до угод останні надають послуги з буксирування суден замовника (морського агента) за вже визначеними тарифами, а той своєю чергою  надає рахунки судновласникам для оплати. 

Для незаконного заволодіння коштами судновласників посадовці комерційної структури перед тим, як надсилати такі рахунки безпосередньо кінцевому платнику, фабрикували платежі буксирної компанії. В них завищували вартість наданих послуг до 50 відсотків від фактичних рахунків.  

За попередніми даними, тільки за січень-травень 2020 року за такою «схемою» лише одного з численних іноземних операторів ошукали на суму понад два мільйони гривень.

У понеділок, 31 серпня, оперативники та слідчі поліції провели санкціоновані обшуки в офісах суб’єктів господарської діяльності, а також за місцем мешкання осіб, причетних до злочину. Процесуальні заходи проводилися на території Одеської та Миколаївської областей.

Крім того, з метою забезпечення відшкодування завданих збитків на рахунки комерційної структури – морського агента, що відкриті за кордоном та на які надходили кошти від іноземних контрагентів, накладено арешти.

Досудове розслідування проводиться у межах кримінального провадження, відкритого за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України
 © Офіційний сайт Національної поліції: https://www.npu.gov.ua/news/korupcziya/naczionalna-policziya-vikrila-shaxrajsku-sxemu-zavolodinnya-koshtami-inozemnoji-kompaniji-sudnovlasnikiv/

Теги:

Читайте также

С 2022 года США больше не будет закупать российские ракетные двигатели
С 2022 года США больше не будет закупать российские ракетные двигатели

Вашингтон откажется от дополнительных закупок российских ракетных двигателей после 2022 финансового года, заявил командующий Космическими силами США Джон Реймонд. Данное положение закреплено в соответствующем законодательном…

Границы территории морского порта Белгород-Днестровский официально определены
Границы территории морского порта Белгород-Днестровский официально определены

Распоряжение об определении границы территории морского порта Белгород-Днестровский принято Кабинетом Министров Украины и подписано премьер-министром Владимиром Гройсманом. Согласно Закону «О морских портах Украины» морские терминалы…

Комментарии