ОПЕРАЦІЯ З ПІДЙОМУ ТАНКЕРА DELFI: АВАРІЙНЕ СУДНО БУДЕ ПОСТАВЛЕНО НА РІВНИЙ КІЛЬ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ

21 серпня, під час брифінгу у прес-центрі Odessit.ua, представниками адміністрації Одеського порту та ТОВ «Трансшип» — безпосередніми виконавцями робіт, була оголошена актуальна інформація щодо підготовчих робіт з підняття та віддалення танкера  DELFI. У брифінгу взяли участь Денис Павільіаніті-Карпов — заступник начальника адміністрації Одеського  морського порта та Андрій Іванов – засновник групи компаній ТОВ «Трансшип».

Згідно з інформацією, озвученою А.Івановим, починаючи з 10 серпня компанією «Краншип» мобілізовано і відправлено на місце аварії танкера обладнання і механізми, необхідні для підйому напівзатопленого судна і евакуації його з пляжної зони одеського узбережжя. В даний момент у підготовчих роботах до суднопідйому задіяні плавкран «Атлас 4» (здійснює розборку кам’яної гряди), водолазні станції, зварювальне обладнання (у т.ч. для підводних зварювальних робіт), самовсмоктуючі ежекторні насоси (для видалення наносів піску через пробоїни в копусі судна), гідравлічна установка-нафтовловлювач Lamor LPP (т.зв. скіммер, для видалення нафтозалишків з важкодоступних місць), а також судно-нафтосміттєзбирач «НМС 505-12».

— Плавкран «Атлас 4» виконує кілька функцій, по-перше, ми використовуємо його в якості плавучого якоря, до якого прикріплене аварійне судно з морської сторони, — деталізував інформацію про хід робіт А.Іванов. — Перший етап підготовчих заходів плануємо завершити найближчим часом, коли ми будемо за допомогою буксирів ставити танкер DELFI на рівний кіль… Підчас другого етапу буде здійснен візуальний огляд корпусу аварійного судна, проведена  герметизація та ремонт. 

Після забезпечення судну достатнього рівня  плавучості, його за допомогою плавкрану та понтону транспортуватимуть у заздалегідь визначене місце. 

Підготовка до підйому аварійного танкера, за словами А.Іванова, ведеться у цілодобовому режимі. Станом на 21 серпня виконано досить великий обсяг робіт з розбору кам’яної гряди, з внутрішніх приміщень судна відкатано більше 150 тонн піску, виконані ряд операцій щодо герметизації корпусу судна та окремих його приміщень задля забезпечення додаткової плавучості, у постійному режимі здійснюється зачистка танків та акваторії від залишків нафтопродуктів із застосуванням новітньої технології (скіммер, сорбенти).

— Адміністрація порту отримала право на організацію підйому аварійного танкера лише 21 липня, коли стало відомо, що у судновласника для виконання цієї операції не вистачає ні сил, ні засобів, ні кваліфікованих спеціалістів, — прокоментував ситуацію Денис Павільіаніті-Карпов. – Ми змогли цим зайнятися лише після того, як капітан порту, керуючись статтею 124-ю Кодексу торговельного мореплавства, не дозволив підряднику продовжувати роботи. У зв’язку з  рішенням Експертної комісії з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій ДСНС України класифікувати  ситуацію з затонулим танкером – бункерувальником «DELFI»  як надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня, адміністрація порту оголосила закупівлю за спрощеною процедурою. Нами була проведена величезна робота  щодо залучення потенційних учасників оголошеної закупівлі з Румунії, Туреччини, США, Німеччини та України. Однак, жодного представника компаній-учасниць не було допущено до процедури у зв’язку з не наданням повного пакету документів що вимагався замовником. Проте вихід було знайдено. Між адміністрацією Одеського морського порту, ТОВ «Краншип» та групою компаній «Бруклін-Київ», було досягнуто домовленостей здійснити підйом та віддалення танкеру Delfi силами та засобами ТОВ «Краншип». Остання має великий досвід у суднопідйомі і зголосилася максимально швидко мобілізувати технічні ресурси і приступити до робіт негайно, а ТОВ «Бруклін-Київ» підтвердила свій намір профінансувати проведення робіт. Підсумком цих домовленостей стало підписання трьохстороннього договору та були розпочаті підготовчі заходи до підйому танкеру.

Зі слів учасників брифінгу, найближчим часом рятувальники приступають до другого етапу підготовчих робіт, підчас якого буде здійснюватись відкатка води з танків т/х DELFI та заповнення останніх повітрям, і будуть встановлені кормова і носова опора для забезпечення постановки судна на рівний кіль, тощо. 

Адміністрація Одеського морського порту

Теги:

Читайте также

«Госгидрография» создала 3D-модель, которая наглядно изображает особенности рельефа Киевской гавани и учитывает изменения последних лет
«Госгидрография» создала 3D-модель, которая наглядно изображает особенности рельефа Киевской гавани и учитывает изменения последних лет

Пресс-служба ГУ «Госгидрография» сообщила, что была создана 3D-модель, которая наглядно изображает особенности рельефа Киевской гавани и учитывает изменения последних лет. Она была сделана на основе…

Важный документ: подписана Декларация Нептуна о благополучии моряков и смене экипажа
Важный документ: подписана Декларация Нептуна о благополучии моряков и смене экипажа

Вчера, 26 января, лидерами судоходной и смежных отраслей, а именно 327 компаниями, была подписана Декларация Нептуна о благополучии моряков и смене экипажа. Она должна положить…

Комментарии