У Херсоні на базі Херсонської державної морської академії відбувся VII Балтійсько-Чорноморський економічний форум

На базі Херсонської державної морської академії 25 вересня 2020 року відбувся VII Балтійсько–Чорноморський економічний форум. Такі з’їзди традиційно проводяться у двох містах — Херсоні та Клайпеді. Цього року для участі у форумі зібралися представники бізнесу, науки та освіти з країн Балтії, Польщі, Туреччини, Туркменістану, Грузії, Болгарії, Казахстану та України. Частина з них приєдналася до обговорення на платформі Zoom.

Навіть в умовах карантинних обмежень кількість зарубіжних учасників заходу зросла, що свідчить про зацікавленість до створеної платформи для обговорення і вирішення актуальних питань, спрямованих на протидію економічній кризі та розвиток міжнародного співробітництва у сфері вищої освіти. У роботі форуму взяли участь близько 40 осіб.
Вітання учасникам заходу надіслали Президент Литовської Республіки Ґітанас Науседа, Почесний консул Литовської Республіки у Херсоні Віктор Попов, інші високопосадовці.
«Ми маємо спільне історичне минуле з країнами-учасницями форуму і сподіваємося, що матимемо спільне майбутнє», — зазначив у вітальному виступі голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв. Очільник області висловив сподівання, що захід стане вагомим внеском у зміцнення міжнародних економічних, соціальних і культурні зв’язків.
На форумі обговорювали такі питання:
˗ міжнародне співробітництво зі створення поясу економічної безпеки;
˗ транспортна логістика та створення міжнародного коридору ефективної співпраці;
˗ міжнародне співробітництво в сфері вищої освіти: можливості та перспективи.
Учасники заходу уклали низку угод, зокрема договір про співпрацю між Вільнюським університетом і Херсонською державною морською академією для обміну досвідом і проведення спільних наукових досліджень.
Ректор Херсонської державної морської академії Василь Чернявський порушив проблему підвищення віртуальної мобільності викладачів і студентів, вирішення якої сприятиме поліпшенню якості освітнього процесу.
За вагомий внесок у зміцнення міжнародного співробітництва орденом «За ефективність» нагородили організаторів і учасників форуму, серед яких директорку наукового парку Херсонської державної морської академії «Інновації морської індустрії» Альону Лещенко.
На форумі розглянули й обґрунтували низку питань як в економіці, так і в освіті, що дасть поштовх до розвитку більш плідних стосунків між країнами.

Під час VII Балтійсько–Чорноморського економічного форуму очільник Херсонської державної морської академії Василь Чернявський підписав Таллаурську декларацію, завдяки чому ХДМА увійде в Асоціацію лідерів університетів за стале майбутнє. Ця асоціація пропонує консультації з усіх аспектів сталого розвитку у вищій освіті, зокрема сеанси Skype для вирішення проблем стійкості; послуги електронної пошти й телефону для обговорення потреб і можливостей сталого розвитку тощо.

Теги:

Читайте также

Теперь судоходные: Кабмин расширил перечень внутренних водных путей, принадлежащих к категории судоходных
Теперь судоходные: Кабмин расширил перечень внутренних водных путей, принадлежащих к категории судоходных

30 сентября Кабинет Министров принял постановление «О внесении изменений в перечень внутренних водных путей, которые принадлежат к категории судоходных». Теперь ещё несколько рек стали пригодными…

Кабмин назначил трех новых членов правления «Укрзализныци»
Кабмин назначил трех новых членов правления «Укрзализныци»

Кабинет министров Украины, распоряжением от 13 мая 2022 года № 384-р прекратил полномочия двух членов правления АО «Укрзализныця». «Прекратить полномочия членов правления акционерного общества «Укрзализныця» Павла Цубера и…

Комментарии