У Херсоні на базі Херсонської державної морської академії відбувся VII Балтійсько-Чорноморський економічний форум

На базі Херсонської державної морської академії 25 вересня 2020 року відбувся VII Балтійсько–Чорноморський економічний форум. Такі з’їзди традиційно проводяться у двох містах — Херсоні та Клайпеді. Цього року для участі у форумі зібралися представники бізнесу, науки та освіти з країн Балтії, Польщі, Туреччини, Туркменістану, Грузії, Болгарії, Казахстану та України. Частина з них приєдналася до обговорення на платформі Zoom.

Навіть в умовах карантинних обмежень кількість зарубіжних учасників заходу зросла, що свідчить про зацікавленість до створеної платформи для обговорення і вирішення актуальних питань, спрямованих на протидію економічній кризі та розвиток міжнародного співробітництва у сфері вищої освіти. У роботі форуму взяли участь близько 40 осіб.
Вітання учасникам заходу надіслали Президент Литовської Республіки Ґітанас Науседа, Почесний консул Литовської Республіки у Херсоні Віктор Попов, інші високопосадовці.
«Ми маємо спільне історичне минуле з країнами-учасницями форуму і сподіваємося, що матимемо спільне майбутнє», — зазначив у вітальному виступі голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв. Очільник області висловив сподівання, що захід стане вагомим внеском у зміцнення міжнародних економічних, соціальних і культурні зв’язків.
На форумі обговорювали такі питання:
˗ міжнародне співробітництво зі створення поясу економічної безпеки;
˗ транспортна логістика та створення міжнародного коридору ефективної співпраці;
˗ міжнародне співробітництво в сфері вищої освіти: можливості та перспективи.
Учасники заходу уклали низку угод, зокрема договір про співпрацю між Вільнюським університетом і Херсонською державною морською академією для обміну досвідом і проведення спільних наукових досліджень.
Ректор Херсонської державної морської академії Василь Чернявський порушив проблему підвищення віртуальної мобільності викладачів і студентів, вирішення якої сприятиме поліпшенню якості освітнього процесу.
За вагомий внесок у зміцнення міжнародного співробітництва орденом «За ефективність» нагородили організаторів і учасників форуму, серед яких директорку наукового парку Херсонської державної морської академії «Інновації морської індустрії» Альону Лещенко.
На форумі розглянули й обґрунтували низку питань як в економіці, так і в освіті, що дасть поштовх до розвитку більш плідних стосунків між країнами.

Під час VII Балтійсько–Чорноморського економічного форуму очільник Херсонської державної морської академії Василь Чернявський підписав Таллаурську декларацію, завдяки чому ХДМА увійде в Асоціацію лідерів університетів за стале майбутнє. Ця асоціація пропонує консультації з усіх аспектів сталого розвитку у вищій освіті, зокрема сеанси Skype для вирішення проблем стійкості; послуги електронної пошти й телефону для обговорення потреб і можливостей сталого розвитку тощо.

Теги:

Читайте также

В порту Искендерун задержали украинских моряков, их подозревают в перевозке наркотических веществ
В порту Искендерун задержали украинских моряков, их подозревают в перевозке наркотических веществ

Портал «Укринформ» сообщает, что турецкие правоохранители задержали в порту Искендерун судно MSC Capucine R (флаг — Либерия) по подозрению в перевозке наркотических веществ. Отметим, что…

Трансформация структуры как восходящий вектор развития порта
Трансформация структуры как восходящий вектор развития порта

Жизнедеятельность предприятий морской отрасли тесно связана с уровнем развития экономики, объемом внешней торговли, транзита и т.д. Работа и развитие морских портов напрямую зависит от привлечения…

Комментарии